Leczenie Hazardu

Leczenie hazardu – może być ostatnią szansą na odwrócenie koła fortuny…

Czy naprawdę myślisz, że tym razem się uda? Wciąż wierzysz, że możesz się odegrać i wygrać ogromne pieniądze stając się bogaczem? Czy mimo dotychczasowych porażek naprawdę jeszcze masz nadzieję, że skrupulatnie zaprogramowana maszyna pozwoli Ci rozbić bank i w końcu ujrzysz upragnionego, złotego Jackpota? Jeżeli nie chcesz do końca życia kręcić się na tej ruletce musisz rozpocząć leczenie hazardu.

Uzależnienie od hazardu vs leczenie hazardu

Alkoholicy piją wiedząc, że mogą umrzeć przez marskość wątroby. Narkomani zażywają kolejną porcję amfetaminy wiedząc podświadomie, że mogą w końcu przesadzić i sloganowy „złoty strzał” wreszcie ich zabije. Palacze wciąż zastanawiają się czy umrą na raka płuc. A hazardziści? Bez końca się oszukują. Pracują cały miesiąc tylko po to, aby stracić ciężko zarobione pieniądze w zaledwie kilka godzin. Czasami udaje się wygrać. Częściej udaje się przegrywać. Ostateczny bilans zawsze jednak przemawia na korzyść kasyna. Leczenie uzależnienia od hazardu może to odwrócić i sprawić, ze już nigdy nie będziesz chciał. Mało tego, będziesz czerpał satysfakcje ze swojego postanowienia.

Kiedy podjąć terapię leczenia uzależnienia od hazardu?

Mówi się, że wszystko jest dla ludzi. Pod warunkiem, że to „wszystko” pozostaje w granicach ich świadomej kontroli. Okazjonalne upicie się na urodzinach przyjaciela to jeszcze nie alkoholizm, ale już codzienne „upodlanie” się do nieprzytomności tak. W podobny sposób działa uzależnienie od hazardu. Jeżeli raz na jakiś czas dysponujesz wolnymi środkami i mimo tego, że możesz przegrać pragniesz poczuć dreszczyk adrenaliny – wszystko jest w porządku. Jeśli jednak zamiast zapłacić rachunek za prąd, przelewasz wszystkie pieniądze na rachunek bukmachera pojawia się problem, którego nie możesz ignorować. Potrzebujesz pomocy a podjęcie terapii dla hazardzistów to być może ostatnia deska ratunku dla Ciebie, Twojej rodziny i Waszego domowego budżetu.

Czy jestem uzależniony od hazardu?

Odpowiedz sobie szczerze na te pytania:

  • Ile razy w ciągu ostatniego roku wypłaciłeś znaczną sumę pieniędzy na swoje konto?
  • Ile z tych środków ponownie trafiło na rachunek bukmachera?
  • Czy potrafisz przyjąć do swojej świadomości przegraną zamiast za wszelką cenę dokonywać kolejnych depozytów chcąc się odegrać?
  • Czy jeśli ktoś powiedziałby Ci, że już nigdy nie odwiedzisz żadnego kasyna przyjmiesz to ze spokojem?
  • Czy masz inne pasje oprócz gier kasynowych, którym oddajesz się bez opamiętania?

Jak wyjść na prostą, przestać grać i przygotować się do terapii dla hazardzistów?

Jeżeli już jesteś świadom swojego uzależnienia i wiesz, że leczenie hazardu Cię nie ominie, warto podjąć krok kolejny: przyznać się rodzinie.

To ważne, bo poza terapią to właśnie najbliżsi będą mogli zapanować nad Twoją hazardową słabością i skutecznie ograniczą Ci dostęp do swobodnej gry.

W czasie terapii dla hazardzistów nauczysz się także przestrzegać reszty zasad, które będą towarzyszyć Ci do końca życia:

  • Nie gram – bez tłumaczeń, bez usprawiedliwień o jednorazowych wyskokach
  • Nie ukrywam pieniędzy – w ten sposób Twoja żona będzie mogła kontrolować domowy budżet puki Ty się tego nie nauczysz
  • Nie nastawiam się na wygraną – jeśli masz problemy finansowe nie próbuj rozwiązać ich możliwością wygranej w kasynie. To się nie uda. Wiesz to.
  • Nie pożyczam pieniędzy na grę – skąd weźmiesz pieniądze na spłatę jeśli nie uda się wygrać? Zabrniesz w ślepy zaułek i znów nie będziesz mógł z niego wybrnąć.
  • Mówię o chwilach załamania terapeucie uzależnień, żonie lub przyjacielowi – jeżeli nauczysz się prosić o pomoc, nie zostaniesz sam i wygrasz z każdą towarzyszącą Ci chwilą słabości.

Czego nauczy Cię terapia dla uzależnionych od hazardu?

W czasie terapii uzależnień poznasz mechanizmy jakimi kieruje nałóg hazardowy. Zrozumiesz co sprawia, że odczuwasz tak silną słabość do hazardu i dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje Twój umysł kierowany skomplikowaną maszynerią skrupulatnie zaprogramowanych maszyn. Poznasz też historię innych osób, które także walczą z nałogiem hazardu. Na własne oczy przekonasz się, że ta zgubna ścieżka niejednego już pozbawiła oszczędności, dachu nad głową i rodzin. Spotkasz ludzi, którzy przez chwilę słabości stoczyli się na samo dno i stracili wszystko, na co przez całe życie ciężko pracowali.

Podczas terapii będziesz mógł liczyć na fachowe wsparcie specjalisty terapii uzależnień, który zawsze pomoże Ci rozwiać wątpliwości, wspomoże Cię w chwilach słabości i zawsze odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Nigdy nie możesz wmawiać sobie, że Ci się nie uda, że jesteś za słaby, niewart litości i pomocnej dłoni, która wyciągnie Cię z bagna, do którego wdepnąłeś. Jesteś ważny a leczenie uzależnienia od hazardu  może Ci tylko pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości.

Zgłoś się do doświadczonego i dobrego terapeuty uzależnień

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Ars Vitae. Wdrożenie strony - 13design