Nawrót Uzależnienia i Terapia Nawrotów

Terapia nawrotów uzależnień

to oferta naszego Centrum Leczenia i terapii uzależnień w Warszawie, w której znajdziesz wsparcie i możliwość odbudowania siebie po kryzysie jakim jest powrót do nałogu:

Terapia nawrotów gwarantuje, że dostaniesz pomoc:

Terapeuta uzależnień będzie gotów razem z Tobą, poprzez terapię nawrotów,  ponownie przejść drogę do upragnionej abstynencji, gdyż:

  • wie jak bardzo czujesz się bezsilny i będzie Cię wspierał w ponownym budowaniu wiary w siebie.
  • stanie się osobą, która nie będzie oceniać tego co się stało
  • pomoże Ci zrozumieć, że warto podjąć ponowną pracę po przez terapię nawrotów, a Twoje doświadczenia z poprzedniej terapii mogą tylko skrócić tę drogę.

Otrzymasz pomoc od innych osób. Terapia nawrotów skupia ludzi z dużym doświadczeniem trzeźwości (grupa)

  • Którzy tak, jak Ty nie wytrwali w zamierzonej abstynencji i poddali się nałogowi.
  • Którzy tak, jak Ty też wierzyli w to, że są wolni i na tyle silni, aby wytrwać w swoich postanowieniach.
  • Którzy tak, jak Ty też szukali powodu, dla którego się tu znaleźli.
  • Którzy pomogą Ci utwierdzić się w przekonaniu, że warto podejmować walkę nawet pięć razy, bo każdy dzień trzeźwości to dzień warty największych poświęceń.
  • Którzy okażą Ci zrozumienie jakiego w tej chwili, tracąc całą wiarę w siebie, potrzebujesz najbardziej.

Dopóki walczysz – możesz wygrać
Dopóki masz siłę – możesz trwać
Dopóki masz cel – masz motywację…

ale…

Uzależnienie to zaburzenie przewlekłe, którego jakaś część pozostanie z Tobą na zawsze.

Możesz nie pić, nie ćpać, nie grać dziesięć lat, aby w chwili słabości poddać się tygodniowemu ciągowi. Możesz nie grać piętnaście lat, aby postawić jeden jedyny zakład i wygrasz pragnąc więcej lub przegrasz pragnąc odrobić straty. Możesz nie palić marihuany dwadzieścia lat i po jednym „towarzyskim skręcie” znów wypalać grama dziennie.

Nawet długotrwała terapia uzależnień, którą wieńczy wieloletnia abstynencja nie da Ci gwarancji, że już na dobre uwolniłeś się od zgubnego uzależnienia. Nałóg tkwi w Tobie choć w tej chwili jest dezaktywowany, ukryty pod płachtą silnej woli i stłumiony motywacją prowadzenia normalnego życia pozostaje w stanie remisji.

Może, ale nie musi powrócić. Jeśli zdołasz wytrwasz, jeśli się złamiesz będziesz musiał na nowo zmierzyć się z demonem przeszłości, z którym wygrałeś już niejedną bitwę. Masz doświadczenie, wiesz jak wygląda terapia nawrotów i to właśnie powoduje u Ciebie trudny do opisania strach. Wydaje Ci się, że nie potrafisz się z tym uporać i że nie ma w Tobie zgody na to, aby przejść to kolejny raz. Chcesz poradzić sobie z tym sam, chociaż wiesz, że to niemożliwe.

Nawrót uzależnienia nigdy nie oznacza końca.

Chwile słabości musisz traktować jako sygnał, który pokazuje Ci, że w Twoim życiu dzieje się coś złego, coś co pcha Cię w sidła nałogu, coś co wymaga wytłumaczenia i sięgnięcia po pomoc a ta czeka na Ciebie zawsze. W naszym centrum leczenia i terapii uzależnień ARS VITAE w Warszawie, podejmiesz terapię indywidualną, podczas której świadomie przyjrzysz się ostatnim miesiącom i wspólnie z certyfikowanym terapeutą uzależnień zastanowisz się co mogło spowodować poddanie się słabości i powrót do dawnych nałogów.

Podczas terapii grupowej z kolei zrozumiesz, że niezależnie od tego, co się wydarzyło musisz znów znaleźć w sobie siłę do walki, aby móc na nowo poczuć się człowiekiem wartościowym.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Ars Vitae. Wdrożenie strony - 13design