Terapia Uzależnień

Indywidualna terapia uzależnień – pierwszy krok w walce z nałogiem

Indywidualna terapia uzależnień ma na celu dokładną diagnozę osoby uzależnionej oraz monitorowanie postępów leczenia. W terapii indywidualnej chory ma poczucie, że to jego problemy są najważniejsze, dlatego ktoś chce mu pomóc. Terapię indywidualna możemy więc uznać za pierwszy krok w psychologicznej walce z uzależnieniem.

Zalety terapii indywidualnej dla osób uzależnionych:

  • Rodzaj terapii dopasowywany jest do potrzeb osoby uzależnionej. Tylko indywidualnie dobrany program ma szansę na powodzenie.
  • W razie potrzeby leczenie uzależnień uzupełniane jest farmakologią, aby fizyczne skutki uzależnienia w jak najmniejszym stopniu utrudniały leczenie alkoholizmu czy innego uzależnienia.
  • Podczas pierwszego spotkania Twój indywidualny terapeuta uzależnień poznaje Twoją historię. Nie chodzi tylko o historię nałogu, gdyż ta w rzeczywistości ma niewielkie znaczenie. Każda choroba ma swoje przyczyny i skutki. Tak samo alkoholizm, narkomania czy hazard nie biorą się znikąd i maja swoje przyczyny.
  • Czasami bywa tak, że z różnych powodów terapia grupowa nie jest możliwa, wtedy terapia indywidualna bywa jedyną formą sprzyjającą Twojemu leczeniu.

Leczenie uzależnień powinno obejmować to co było, to co jest i to co ma być.

Poza funkcją diagnostyczną indywidualna terapia uzależnień ma za zadanie ustalić i wzmocnić Twoją motywację. To w trakcie indywidualnych sesji terapeutycznych zastanawiasz się nad pytaniem DLACZEGO WARTO ? Poprzez solidną analizę różnych sfer swojego życia i potrzeb które chciałbyś zrealizować dokonujesz wyborów drogi zmiany.

Indywidualna terapia uzależnień to dobre wsparcie

Czasami jest tak, że jest Ci trudno rozmawiać o którymś z problemów w trakcie grupowej terapii uzależnień lub dzieje się coś wyjątkowo ważnego dla Ciebie. To własnie sesje indywidualne zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa i zaufania ułatwiającego przepracowanie problemu.

Indywidualna terapia uzależnień pomaga utrwalić pozytywne zmiany.

Czasami, jest tak, ze chciałbyś wrócić do jakiegoś nie przepracowanego problemu a na grupie może nie być na to czasu lub przestrzeni. W każdej chwili możesz to zrobić w trakcie indywidualnych sesji terapeutycznych.

Terapeuci uzależnień w Ars Vitae Terapia i leczenie Uzależnień Warszawa są doświadczonymi terapeutami pracującymi zarówno indywidualnie jak i grupowo.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone dla Ars Vitae. Wdrożenie strony - 13design